Postovani profesore kojadinovic, zamolila bih ukoliko je moguce odgovor na pitanje u vezi sa bolescu moje majke. Pocelo je tako sto je majka je 18. Septembra ove godine imala jaku glavobolju i visok krvni pritisak (od kojeg se lijeci i uzima terapiju) , nakon sto smo otisli u hitnu i urgentni vratili su nas kuci kao da nje nista, kao ima pritisak i proci ce to. Dva dana nakon toga jer je imala nesnosne glavobolje, opet smo otisli u urgentni i radilii su joj prvo skener pa magnetnu i uocili veliku anurizmu na lijevoj strani mozga koja nije pukla ali je bila jako rizicna, hitno smo nakon 3 dana prebaceni u klinicki centar srbije na neurohrurgiju i nakon 3 dana je operisana, rekli su mi da je bilo rizicno ali je uspjesno otklonjena anurizma. Sledeceg jutra je vec spustena na odjeljenje i bila je svjesna i nije bilo posledica, 2 dan nakon operacije fizioterapeuti su je ustali i bili su zadovoljni svakim danom vise. Uradjeni su joj svi nalazi i pred otpustanje kontrolni skener i sve je bilo ok, nakon sto smo stigli kuci poceli smo da se vracamo normalnom zvotu lagano i sada nakon 2 mjeseca od operacije ona je hvala bogu dosta dobro, samo se ponekad pozali da ima neku kako da objasnim neprijatnost u glavi ono kao neko lagano trnjenje, ali nema bol. E to je moje pitanje dali je to propratni dio oporavka jer sam do sada zadovoljna mada je majka bila uvijek jako ambiciozna i vrjedna zena i veliki je borac pa sam svjesna da je i to pomoglo oporavku. Hvala unaprijed. . .

    Odgovoreno: 12. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Mnogi pacijenti opisuju takve tegobe. Mislim da ne treba da vas brine. Naravno više će vam reći lekar na kontroli kada pregleda mamu. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/bolesti_krvnih_sudova. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google