Postovani imam problem koji me muci vec duze vreme a to je bol da desne strane grudi do grudne kosti koji se javlja povremeno. Sve pretrage sam radila mislim ultra zvuk srca, pluca[pre godinu dana]i bilo je ok. Proslog petka sam bila kod fizioterapeuta jer kada me boli da sa desne strane grudi imam bol na sredini ledja kao da me bole prsljanovi i fizioterapeut mi je rekao da imam okostavanje i kada mi je namestao culo se puckanje. Medjutim bol i dalje postoji pa sam htela da cujem vase misljenje da li to moze biti bol od kicme i koje pretrage da uradim da bih znala uzrok bola jer me opterecuje psihicki jer mi se bol javlja ujutru cim ustanem i javlja se povremeno. Izvinite sto vam pisem opsirno i unapred hvala jer nadam se da cete da mi odgovorite da napokon nadjem uzrok.

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Uopste niste opširni. Postoji veći broj uzroka bola u grudima, pa je jedan od njih i bolest kičmenog stuba. Ovi razlozi su vam navedeni na sajtu http: //www. Kardiologija. In. Rs/bol_u_grudima. Htm sve ove uzroke može isključiti specijalista koji se bavi lečenjem bola (negde je to neurohirurga, fizijatar, neurolog, anesteziolog,. . .) . Više o lečenju bola sam pisao na strani http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm najlakše se dolazi do oba sajta ako iskopirate naziv sajta u google.