Moja zena se operisala od aneorizma, do sada je sve dobro, ima ponekad malo glavobolje ali nije to mnogo. Moja pitanje je: ponekad kad spava leva noga mu skaqe kao da je neki gerc ali mnogo berzo i traje 1-2 sekundi, jel mogu da znam sta je stim gercem. Moram do objasnim da posle operacije sve je bio normalno do sada hoda, govori, e sve normalno. I jos jedna pitanje da li ima neki opasnost da ima opet neki sok od te mesto gde je operisana od aneorizma ili ne. To mi je verlo verlo vazno da mi objasnite molim vas.

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Operacija aneurizme podrazumeva postavljanje klipa na njen vrat da u nju više ne bi ulazila krv. Time se sprečava novo krvarenje. Što se tiče grčenja koje opisujete razgovarajte sa lekarem da li je potrebno eeg snimanje i isključivanje epileptičnih napada. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/bolesti_krvnih_sudova. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google