Na orijentacionim t2 sagitalnim tomogramima cervikalnog segmenta kičme se uočava fokalnaprotruzija c5-6 iv diska paracetralno levo kao i anularno bubrenje c4-5 iv diska bez grubljih kompresivnih manifestacija. Molim da mi odgovorite da li gore navedena dijagnoza može izazivati blage nesvestice i slabosti u glavi i ako može da li se to leči i kako hvala bojan

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Opisana promena bi više izazivala bol u ramenu i ruci. Ipak vratna kičma može biti uzrok nesvesticama ukoliko postoji nestabilnost izmedju pršljenova. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google