Meni je pronadjen tumor meningeom od 12mm iznad malog mozga, doktor je rekao da je dobrocudan. Zanima me da li dobrocudan moze da preraste u zlocudan. Hvala

    Odgovoreno: 11. 11. 2010.
    • Poštovana,
      U velikoj većini slučajeva tumor ili više ne raste ili ako raste ostaje dobroćudan. U ovom slučaju se ponavljaju snimci mozga i veoma često se desi da nakon nekoliko gdna vidimo da tumor nije rastao i ne odlučujemo se za operaciju. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/tumori_mozga. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google