Postovani, nalaz magnetne rezonanancde je sledeci: primarno relativno stenoziran spinalni kanal u nivou l3-5 cirkularni tvrdi disk l4-5 iv noivoa uy hipertroficne fasete komprimuje l5 radikse -ap dijam kanala 5 mm - hitna konsultacija neurohorurga! Cirkularna protuyija l3-4 iv diska komprimuje desni l4 radisk uy granicnu stenozu kanala ap dijam 7 mm. Multifaktorijelna iritacija desnog l3 radiksa foraminalno anularno bubrenje l2-3 iv diska iritira desni l3 radiks uz granicnu stenozu kanala ap 7 mm prije odlaska na magnetnu, isao sam na terapije uz, laser, akupunktura i primao sam koktele injekcija, samo mi se stanje pogorsavalo. Sad sam pod terapijom trodona, movalisa i bol ne prestaje, spusta se niz desnu nogu, koljeno i potkoljenicu. Osjecan poboljsanje kad popijem diklofenak, ali vrlo kratko. Lezim konstantno deset dana i nema napretka. Sta mi vi savjetujete na osnovu ove dijagnoze? Hvala na svakom savjetu.

    Odgovoreno: 11. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Savetujem vam svakako da vas i vaše snimke pregleda neurohirurg. On će proceniti koliki je stepen oštećenja živaca i kakav je i koliki pritisak na nerve. Na osnovu ovoga će donesti odluku da li je potrebna operacija i koliko je ona hitna. Meni se čini na osnovu napisanog da je pritisak ne nerve značajan. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google