Gde ima u nasem okruzenju, ili ako ima kod nas operacija diskusa stetoskopom ili stetoskopska diskektomija. Ja sam se raspitivala u dubrovnikua li mi nisu rekli cenu, u turskoj gde kosta oko 3000 eura ali bih volela da se informišem o sigurnosti te metode i procentu uspesnosti, svidja mi se sto je postoperativni tok kraci od klasicne metode, ali me plasi i tuđa drzava i na stranu placanje

    Odgovoreno: 11. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno mislite na endoskopsku operaciju. Ona je veoma slična klasičnoj, ali se izvodi kroz manji rez i ne seku se pripoji mišića. Što se tiče naše klinike mi radimo mikoroiskopsku metodu koja takodje ima mali rez (par cm) i radi se bez presecanja pripoja mišića. Pacijent ustaje istog dana i ostaje u bolnici 3 dana. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #71277

    • Jel imaju mozda neki vitamini u injekcijama za diskusherniju??