Postovani doktore ja sam vasa pacijentkinja od aprila meseca, bolujem od diskus hernije. Rekli ste mi zadnji put kad sam bila kodvas sa novim snimkom mr da nebi operisali to je bilo 07oktobra. Ispisali ste dexozan inekcije od 8mg i neurotin tablete3x1 da pijem mesec dana. Posle inekcije bilo mi boje ali ne dugo, isto se osecam ko i pre. Bolovi u desnoj nozi imam osecaj da je natecen, ponekad pece i ostar bol ima kad jace pa se smanji. Neznam sta da radim daje sam na lekovima vec 10 meseci, jer bolujem od decembra. Jeste da su se smanjili bolovi ali i dan danas imam. Bojim se da od tih lekova za bolove ne samo kicmu cu lecit nego i drugo. Sa mokrenjem nemam problema, mogu da hodam oko300m ali sa bolom, sedet mogu ali ne dugo. Molim vase misljenje dal se operisem ili da nastavim sa lekovima. Dokle da pijem neurotin i ketonal. Dali ce prestati bol bez operacije? Fala unapred.

    Odgovoreno: 06. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Jako je bitno da ste reagovali na lečenje bola. Neurontin, koga sada uzimate, ne mora biti jedini lek za vaš bol, a takodje se i doza može povećavati jer sada uzimate početnu dozu. Ipak terapija bola se ne može vršiti na ovaj način. Obratite se lekaru u svom mestu ili dodjite opet na pregled kod mene. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google