Zakljucak sa magnetne rezonance. 1. Primarno relativno suzen spiralni kanal od l3 do s1 nivoa 2. Siroka protruzija 4 diska na l5-s1 nivou paramedijalno levosa kompresijom levog s1 radiksa 3. Anularno bubrenje 4 diska na l4-5 sa multifaktorijalnom kompresijom l5 radiksa levo koji pokazuje znake radikolupatije 4. Retrolistza l5 gr i/ii dali sa ovim nalazima treba operacija

    Odgovoreno: 04. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Savet za operaciju se daje na osnovu pregleda vas i vaših snimaka. Tada se procenjuje svaki potencijalni prtisak na živac i svaka nestabilnost. Na osnovu kratkog opisa snimka se ovo ne može uraditi. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google