Postovani, zakljucak nalaza koji sam dobila glasi ovako: vidljive su sitne hipodenzne zone lijevo parijetalno paraventrikularno sprijeda dif. Dg. Bi mogle odgovarati sitnim postkontuzionim žarištima, ali se ne moze iskljuciti ni druga etiologija. Preporucuje se planirati mri mozga. Bila bih vam jako zahvalna ukoliko biste mi odgovrili je li ovo opasno i u kolikoj mjeri? Unaprijed hvala. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 31. 10. 2010.

Komentari na pitanje: #70731

    • Molim za analizu rezultata ct-a. . . U s6 vidi se jasno ogranicena nehomogena pretezno hipodenzna promena aproksimativnih dimenzija 50x44 mm (llxap) , koja se na postkontrasnim serijama rubno imbibira kontrastom i moze odgovarati gigantskom hemangiomu sa zonom centralne nekroze. U s7 vidi se hipodenzna promena promera do 5 mm, koja je suvise mala za detaljnu evaluaciju. . . Ostalo je sve u redu, bubrezi, slezina. . Imam 27 godina. .