Bio bih jako zahvalan za savjet sta uraditi. Napisacu samo zakljucak ocitanja snimka mr. 1) na c6-7 nivou apsolutna stenoza vertebralnog kanala sa fokalnom desnom lateralnom mijelopatijom i znacima pocetnog sirinksa. Desni neuralni foramen apolutno submilimetarski stenoziran, lijevi kriticno-vodeci nivo. 2) na c5-6nivou kriticna stenoza vertebralnog i apolutna oba neuralana kanala sa dorzalnom protruzijom lv diska i hipertrofijom posteriornih elemenata vertebralnog kanala. 3) hemangiom u desnom aspektu c7 prsljena u poredjenju sa dijelom opisa mr od pregleda 21. 12. 2007 danasnji je u pogorsanju.

    Odgovoreno: 27. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Saveti za lečenje se daju tek nakon pregleda vas i vaših snimaka. Ipak opis vratne kičme kod vas zvuči ozbiljno. Postoji značajan pritisak degenerisanog diska na kičmenu moždinu i živce za ruke što, u većini slučajeva, zahteva operativno lečenje. Obratite se neurohirurgu. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google