Doktore izvinjvam se na smetnji predpostavljam da ste zuzeti ali bih vas zamolio ako vam okolnosti dozvoljvaju da mi odovorite na sledeca pitanja: - imam 39 godina i pre par mjeseci odlucio sam se na magnetsku resonancu lumbosakralne kicme. Zamolio bih vas da mi odgovirite dali je u mom slucaju “protursio discus intervertebalis l5-s1 dorsomediale bill. Pp. Dex i spondylosis lubalis incip izleciv ili se samo bolovi mogu ublaziti putem nekih tableta itd. . Zaista bih voleo da cujem vase misnjenje koji rezultati se mogu postici putem medicinskim putem i lecenjem i koja bi bila najbolja metoda. Unapred se zahvaljujem spasoja

    Odgovoreno: 22. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Dijagnoza znači da imate diskus herniju i sužen kanal u kičmi gde prolaze nervi za nogu. Način lečenja zavisi od veličine diskus hernija, stepena suženja, oštećenja živaca, dužine trajanja bola,. . . Svi ovi podaci mi nisu poznati. Većina diksus hernija ne mora da se operiše. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google