U maju 2010. God. Mi je radjena operacija vratnog dela kicme, 5 meseci posle operacije radila sam magnetnu rezonancu koja kaze: cervikalna kicma se nalazi u polozaju izravnate lordoze. Suzen je i. V prostor izmedju c5-c6 gde je uradjena fuzija prsljenskih tela trikortikalnim graftom. U nivou i. V. Prostora izmedju c4-c5 prsljenova postoji dorzomedijalna protruzija i. V. Diska sa znacajnijm kompresijom na duralnu vrecu i suzenjem vertebralnog kanala. U nivou c5-c6 nema znakova rest rezidualnog diska. Nema znakova kompresivne mijelopatije. Zanima me da l je p ovom snimku operacija uspela ili je ponovo treba raditi posto me vratni deo i dalje boli a motorika desne ruke je veoma slaba i dalje. . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 10. 2010.

Komentari na pitanje: #69891

    • Dobar dan. . Radila sam rtg cervikalne i torakalne kicme i rezultat je: zaravnjena fizioloska lordoza vratne kicme, pocetne unkartroticne promene na cv i cvi, pocetne do umerene osteohondroticne promene na medijalnim i distalnim segmentima torakalne kicme. Mozete li mi malo pojasniti rezultat, imam 26 god i zanima me jel to ozbiljno nesto i da li se leci, tj ispravlja. Hvala unapred