Molim vas za odgovor sta raditi sa ovim nalazom mr, operacija ili moze i fizikalna terapija da pomogne i kome se moze obratiti u slucaju potrebe operativnog zahvata. Nalaz: l5-s1 iv prostor suzen. Disk degenerisan sa znacima fokalne lateralne protruzije sa ekstenzijom prema spinalnom kanalu, obliteracijom lateralnog recesusa i kompresijom radiksa s1 u nivou odstupa, smanjenjem ll dijametra na nivou relativne spinalne stenoze. Oba iv foramena su suzena u ekstraneuralnom segmentu. Zakljucak: 1. Levostrana lateralna fokalna protruzija iv diska l5-s1 sa kompresijom radiksa s1 u nivou odstupa 2. Anularno bubrenje i anularna ruptura iv diska l4-l5 bez kompresije radiksa u napred zahvalni porodica milic

    Odgovoreno: 16. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Opis govori da imate diskus herniju koja pritiska na koren nerva, a to može itzazvati bol u nozu, utrnulost i/ili slabost stopala. Odluka o lečenju se ne donosi na osnovu opisa snimka. Uglavnom ima smisla da se obratite za pregled neurohirurgu. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google