Dobar dan molim vase misljenje na ovaj nalaz od mr kicme koji sam radio danas. Komparativnom analizom ranije i danasnje mr pretrage vidi se progresija uvecanje desnostrane mediolateralna protruzija diska l5 s1 uz transligamentarni prodor dijela nukleusa koji je u kaudalnoj migraciji i ima tendenciju formiranja sekvestra uz kontakt korijena s1 u recezusu. Molim vas odgovorite sto prije brinem se imam bolove i trne mi stopalo desno da li mislite da je potrebna op zahvat unaprijed najljepsa hvala

    Odgovoreno: 23. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Teško je reći na osnovu nekoliko redova da li je potrebna operacija. Ipak čini se da se kod vas radi o većoj diskus herniji koja se pogoršava i tada se često savetuje operacija. Odluku o operaciji će doneti hirurg koji pregleda vas i vaše snimke. Radi se o rutinskoj operaciji i ne morate biti uplašeni. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google