Bol poceo decembra 2009. G. Pregled kod neurohirurga januara 2010. G. Dijagnoza retrolystesis l5 gr. I, hernia disci l4 intraforaminalis i. Sin. Monoradiculopathia l4 i. Sin. Susp. Paresis n. Peroneu i. Sin. Receno da moram da se operisem. Operisana 17. 3. 2010. G. U otpusnoj listi pise: ucinjena interhemilaminektomija l4/5 levo i mikrodisektomija l4. Posle operacije se osecam mnogo losije, jedva hodam, levo stopalo utrnulo, a palac utrnuo 100% . Isla 4 nedelje u banju, stanje se jedva malo popravilo. Uradila u junu ponovo mr i emng i konstatovano: i dalje prisutna anterolisteza l4 gr. I praćena širokom pseudoproturzijom l4/5 dorzomedijalno i obostrano foraminalno. Izdvaja se nalaz edema levog s1 radiska. U nalazu emng stoji da je lezija korena l4 levo izrazenija nego pre i da sada postoji i jaka aktuelna i aksonalna lezija korena l5 levo (pre je bila blago izrazena) . Lezija korena s1 je ostala ista. U avgustu isla kod neurohirurga, dogovoreno da skinem kg jer sam strasno debela i da idem na fizikalnu, pa da opet dodjem na kontrolu. Isla na fizikalnu (elektro stimulacija i kinezi) četiri dana, onda sam morala da prekinem bolovanje i da pocnem da radim. Problem je sto ponekad imam jake bolove sa desne strane od operisanog mesta, to sto ne mogu da hodam normalno, zovu me pingvin jer se gegam, a najduza relacija mi je oko 100 m. Posle toga geganje postaje takvo, da me sramota. Stopalo mi je palo, na petu ne mogu. Neurohirurg mi je pominjao operaciju, stavljanje srafova ili nesto tako radi stabilizacije kicme, ali ja to ne bih radila. Koja je vasa ideja, sta da radim, osim da skinem 50 kg ali to tesko. Napominjem da mi je posao takav da sedim 8 sati ispred kompjutera. Imam visok pritisak i pijem monopril i konkor. Druge bolesti nemam. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Očigledno da kod vas postoji kompleksan roblem bola. Opcije su da smršate, da vas se uradi operacija stabilizacije i/ili sprovede intenzivnija terapija bola. Bez pregleda je teško bilo ta zaključiti. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google