Postovani! Imam 37 godina i patim od glavobole jos od rane mladosti. Glavobolje su postale u zadnje 2-3 godine mnogo bolnije i duze traju po nekoliko dana, ali su sad prisutne i vrtoglavice kao i bolu u desnom ramenu i otecenost sake. Na preporuku neurologa sam uradila rtg c ki; me i dobila nalaz u kojem stoji skolioza cervikalnog dela kicme i suzenje iv prostora u yadnjem delu c3-c4, c4-c5. Mozete li mi reci da li te glavobolje i vrtoglavica poticu od tog suzenja i kako se le; i. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Rtg snimak prikazuje znake početne degeneracije u vratnoj kičmi, te nepravino držanje i može ići sa bolom u vratu i potiljku. Uglavnom ono što ste napisali nam ne omogućava da diferenciramo tip glavobolje i bolova u ramenu i tačno ga povežemo sa promenama na rentgenu. Budući da vam glavobolje dugo traju možda je najbolje da vas pregleda neurolog. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google