Pre 8 meseci imao sam povredu glave, dijagnoza je bila potres mozga. Posle mnogo komplikacija, vise psihicke prirode, otisao sam, uprkos ubedjivanjima neurohirurga da je sve okej na msct i eeg pregled rezultati su eeg: dg: st post contusionem capitis aa iii osnovna aktivnost dobro izrazena, dominira alfa aktivnost 9-11/c srednjih amplituda, subdmonirra brza aktivnost, kao i masa misicnih artefakata. Bizuelna blokada dobra. Za vreme hv nema bitnih promena osnovne aktivnosti. U toku fs ritmicki potencijali umereno izrazeni. U toku celog snimanja nema izdvajanja posebnih potencijala: eeg zakljucak: eeg nalaz je u granicama normalnog. Msct endokranijuma: pregled radjen bez i sa iv datim k. S. Po protokolu za pregled glave i po protokolu za angiografiju endokranijuma. Na prikazanim kostanis strukturama krova i baze lobanje ne vidim pataloske promene. Pns pravilno razijene bez pataloskog sadrzaja. Devijacija nosnog seputma u levu stranu. Endokranijalno ne vidim znake hemoragije, akutne ishemije, edeme niti ekspazivnog procesa. Komorni sistem pravilan simetrican bez patoloskog sadrzaja. Bazalne cisterne i subarahnoidalni prostori bez prisustva patoloskog sadrzaja. Ne vidim znake mediosagitalnog pomeranja. Angiografski n a prikazanim k! Rvnim sudovima vilisovog prstena ne vidim znake aneurizmatskog prosirenja, stenoza niti vaskularnih malformacija. Problem je u tome sto je cak i posle osam meseci od povrede, i dalje imam osecaj trnjenja u glavi, lice mi je kao ukoceno. . . Imao sam terapiju sa lexiliumom u trajanju od 4 meseca koju sam zavrsio i vec 15 dana ne pijem taj lek. . . Ali sad mi se javio novi problem, a to je da mi je vec nekoliko veceri za redom muka i da mi se povraca. . . Da li i posle urednog rezultata eeg-a i msct-a moze doci do nekih komplikacija? Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Snismanja koja ste imali ne zazivaju komplikacije. Možda je potrebno da se konstrolišete kod lekara koji vam je ordinrao lexilium. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/povrede_mozga. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google