U najrazvijenijim neurohirurškim klinikama moguće je, u posebnom aparatu kao na slici, inetgrisati sve vrste snimaka i prikazati mozak pacijenta u 3d opciji. Pomoću posebnog softvera može se simulirati (in vitro) operacija pre prave operacije. Ovo omogućava da se unapred, pre operacije, donesu neke važne odluke. U kojoj zemlji ovo ima. . . Molila bih za brzi odgovor. . . Moja mala sestricina ima samo 6 meseci i tumor mozga. . . . Prethodni tekst sam procitala u vasem clanku. . . . Molim vas odgovorite mi sto pre. . . .

    Odgovoreno: 30. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Izbor lekara ne zavisi od toga ima li ovakav aparat već kakva su mu iskustva u lečenju vrste i lokacije tumora koji ima vaša sestričina. Majka deteta može pitati ordinirajućeg neurohirurga koji je rizik operacije kod nas i koje bi, eventualno, centre u svetu preporučio. Većina tumora se veoma uspešno rešava na našim neurohirurškim klinikama.