Poštovani doktore imam 36 godina, već osam godina bolujem od glavobolje odn. Boli me pola lijeve strane glave, bol zauzima pola nosa, gornju vilicu, oko, obrvu i od obrve deset cm dubinski glavu. Bol se javlja u godini u neodredjenom periodu i treje 3 mjeseca a dužina bola je pola do 45 minuta, ako se poonovi bol za bolom gubim svijest i taj dio obljeva znoj. Oko se zatvara bol kruzi i izlazi na lijevu nozdrvu, ako se nozdrva zacepi bol se ponovo vraca, nakon drugog ili treceg povtarka boli, bol obuzima lijevu ruku i nogu. Sve moguce nalaze sam vadila: od slikanja sinusa do magnetne rezonance, nalaz mr mozga je bio u normali a nalaz kod mr angiografije ukazuje na nazubljenost konture krvnih sudova baze mozga. Jedino to je otkriveno bez dijagnoze. Terapija je bila od zominga do imigrana, ali nista nije pomoglo. Preuzela sam svoju terapiju analgin i lexsilijum, za vrijeme bola gdje mi ublazi bol. Molim vas da mi pmognete ili kazete osobu koja bi mogla pomoc.

    Odgovoreno: 30. 08. 2010.

Komentari na pitanje: #67209

    • Htela sam napomenuti da lek imitrex treba traziti od 100 mg, slabiji ne pomaze, jaci mislim da se ne proizvodi. Pozdrav, slavica

    • Postovana, imala sam slicne probleme, doduse nisu bili izrazeni u tolikoj meri. Receno je, migrena. Koristim lek imitrex ili apo-sumatriptan a latinski naziv je sumatriptan succinate tablete. Ako se popije kad su prvi simptomi napada, bol totalno prestaje! Ne znam da li ga kod nas ima u prodaji, ja zivim u kanadi i dobijam ga iskljucivo na recept. Pakovanje je samo od 6 (sest) tableta a kosta oko 100 evra. Mene je spasilo od glavobolje, i valja probati ukoliko se radi o istom " obojlenju" i ako se tamo moze nekako nabaviti. Pozdrav, slavica