Postovani, imam 20 godina i ustanovljena mi je dorzomedijalna protruzija l5-s1 na snimku magnetne rezonance i lezija korenova l5-s1 na emng nalazu, meni se povreda desila pre 7-8 meseci pri dizanju tereta i simptomi su se povukli posle par nedelja ali je pre 2 meseca pocela da mi trne leva noga u predelu butine i stopala, sa tim sto stopalo trne non stop a butina boli povremeno. Tegobe nisu strasne ali su neprijatne pa me interesuje da li ce moci da prodje to samo od sebe, i da li moze da se izazove ostecenje nerva ukoliko se te tegobe ne saniraju i sta mi vi preporucujete jer vec 2 meseca radim miselove vezbe i idem par puta nedeljno na plivanje, ali bez nekog pomaka. Iz nisa sam.

    Odgovoreno: 25. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Iz opisa magnetne rezonance se ne vidi o kolikom disku se radi. Naravno teže prolazi veći disk. Ipak i najveće protruzije diska se mogu povući vremenom. Mi se opredeljujemo za operaciju ukoliko postoji veće oštećenje nerva ili tegobe i bolovi zbog diska, koji ometaju život pacijenta, duže od 2-3 meseca. Mislim da ni to nije slučaj kod vas. Ipak najviše će vam reći fizijatar koji vas kontroliše. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm