Moje postovanje i unapred hvala na odgovoru. Neurolog mi je pre tri godine dijagnostikovao prisustvo coxakie virusa u organizmu. Virus nije izazvao ostecenja srcanog misica ali je po tvrnji lekara izazvao neuropatiju u desnom predelu torakalne kicme. Nalaz mr je uredan. Pijem tablete milgamma 100 i ebixa. Zanima me da li je moguce da gore pomenuti virus moze napasti nerve i da li je moguce uz ovu terapiju izleciti bolove u vidu pecenja u pomenutoj regiji. . Tj da li je moguce obnoviti nerve.

    Odgovoreno: 20. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Kada se bolovi jave detaljnim neurloškim pregledom i dodatnim analizama se utvrdi razlog, kao i tip bola. Virus može napasti nerv i dovesti do upale i kasnijih bolova. Ukoliko je ovo što kažete razlog prelazi se na lečenje bola koje je veoma kompleksno. Milgama je samo jedan od lekova. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm