Imam 30 god. I 2 djece. Prije godinu i pol osjetila sam osjecaj kao da padam. Krvna slika mi je uredna, tlak malo nizi, ekg uredan, uzv abdomena uredan. Imam hijatalnu aksijalnu herniju, dr. Opce prakse mi je rekla da je taj osjecaj zbog nje i vratne kraljeznice gdje pise fizioloska lordoza vratne kraljeznice smanjena distalno od c3, trupovi kraljezaka odrzane su strukture, visine i mineralizacije, manja antepozicija c4 na c5. Nekoristim nikakvu terapiju, al cesto imam osjecaj kao da cu se srusiti i krene lupanje srca i strah. Nekada osjetim bol u desnoj vratnoj zili i ispod kostiju lubanje na vratu. Zanima me da li je to na psihickoj bazi il je od zeluca il stvarno od kraljeznice. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 20. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Gubitak ravnoteže, vrtoglavice i slične tegobe mogu imati veći broj razloga, a kod vas su neki isključeni. Ispitivanje se počinje detaljnim neurološkim pregledom. Ukoliko su tegobe česte to savetujem i vama. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs