Postovani doktore imam problem skoro kompletne ki. Konsultovan je neurolog inicijalnim neuroloskim pregledom dominira jak spazam pvm udonjem torakalnom delu kicme sa leve strane. Mr pregled l-s dela kicmenog stuba: nacinjeni su t1w i t2w sagitalni tomogrami kicmenog stuba od th11do sakrumakao i pdw transvezalni tomogrami intivertebalnih prostora l2-l3, l3-l4, l4-l5 il5-s1. Uocava se prolaps ekstruzija pripadajuceg diskusa dorzolateralno levo, sa impresijom odgovarajuceg dela duralne vrece. Intervetrebralni forameni su slobodni na nivou l4-l5prisutan je anularni bulging diskusa sa rupturom anulusa i manjom dorzomedialnomprotruziom uz minimalnu ipresiu duralne vrece. Pokrovne ploce odgovarajucih prsljenskih tela su degenerativno izmenjene spinalni korenovi u i. V. Foramenima i lateralnim recesuima su slobodni zavrsetak medularnog konusa je u visini i. V. Prostora l1-l2. Mr vratne kicme degeneracija i. V. 4. Stepena na nivou prostora c2c3c4c5, 3. Stepena na nivou c6c7 protruzija i. V. Diskusa na sirokoj osnovi na nivou c4c5c6 degenerisani i. V. Diskus reaktivno posteo hondroza dovode do redukcije prednje arahnoidnog prostora. Emngna nogama ukazuje na umeronu jaku hronicnu leziju korena s1 obostrano i to pretezno clanaka za male misice stopala za sva cetiri ova korena pitanje: posle preporucene fizikalne terapije i banje, problemi su isti, bol u ledjima oduzetost leve strane bol u vratu. Kakav je nacin daljeg lecenja problemi traju vec sest meseci.

    Odgovoreno: 15. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da postoje indikacije da se javite neurohirurgu koji se bavi kompletnom kičmenom patologijom. On će na osnovu pregleda vas i vašim snimaka odlučiti da li je uzrok vaših tegoba pritisak na neki nerv ili kičmenu moždinu i predložiti dalje lečenje. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm