Postovani doktore bila bih vam zahvalna ako biste mi izneli vase misljenje o mom problemu, rec je o mojoj majci, slucajno joj je otkrivena discus hernia th8 th9\\hard disc\\grudni deo kicme-posle konsultacije sa vise lekara svi su rekli da je neophodna operacija ili bi mogla zavrsiti u invalidskim kolicima (ona nikakvih problema nije imala do dijagnoze) . Operisana je 14. 07. 2010, doktor je posle operacije rekao da je operacija bila komplikovanija nego sto su mislili ali da je sve dobro proslo -medjutim odmah nakon operacija ona nije osecala donji deo tela, levom nogom je mogla da merdne prstima a desnom nista bila je u bolnici 7 dana -stanje isto nikakav osecaj u desnoj nozi i u trupu, nemogucnost obavljanja fizioloskih potreba, zatim je prebacena u bolnicu u nasem gradu i sad ceka mesto u banji. Da li potoji sansa da ona uopste stane ikada vise na noge? Od operacije je proslo 17 dana, levu nogu moze da pomeri desnu uopste, ne moze da kontrolise mokrenje, nema stolicu, jos nije ustajala iz kreveta. Unapred vam hvala!

    Odgovoreno: 15. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Neurološki nalaz može da se popravlja i mesecima posle operacije. Nekada se tek u nakon više meseci desi značajniji oporavak. Za davanje preciznije prognoze potrebno je imati prognostičke parametre (neurološko praćenje, način operacije, postoperativni snimak kičme,. . .)