Postovani doktore, imam 46 god, i vec nesto vise od dvije godine, osjecam bolove u predjelu palca desne noge. Bol vec postaje konstantna, i javljaju se bolovi u koljenu i predjelu kicme. Bol zna nastati i iznenada, oslanjanjem na desno stopalo, ili, onako, da kazem iz cista mira, i dok mirujem. Nekoliko dana je bilo izrazeno i oticanje, koje se nije povuklo, gotovo sedmicu dana. Sve se cesce javlja i trnjenje, i kao lagana jeza, kroz cijelu nogu. Uz to, i bolovi u predjelu ledja donji dio. Tako da me to zna probudutu u toku noci, i uz dosta muke, se mogu okrenuti na bok. Radila sam magnetnu rez. Ls segmenta kicmenog stuba. Zakljucak je: anularna bubrenja diska l4-5 i l5-s1 sa anularnim fisurama i minimalnim pocetnim protruzijama ali bez diskoradikularnih kontakata. 2. Nema stenoza spinalnog kanala i foramena. Ne znam, da li sam vam dala dovoljno podataka, da mi date svoje strucno misljenje uz srdacan pozdrav, unaprijed hvala

    Odgovoreno: 31. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Na prvom mestu bih se bazirao na tegobe bola i trenjenja u palcu koji se pojačavaju i kad se oslanjate i iz čista mira. Pored mr snimka koji ste uradili pregledao bih i celu trasu nerva odgovornog za inervaciju palca. Naravno mnogo više će reći lekar koji vas detaljno pregleda i vidi vaše snimke. Više o diskus hernijama i mogućim oštećenjima nerava sam pisao na dve strane sajta. Http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/nervi. Htm