Postovani, jako bih vam bila zahvalna da mi odgovorite. U pitanju je moj otac. Stigao je nalaz skenera on glasi: na aksijalnim i koronalnim presjecima lumbalnog dijela kicme prisutni su antekorporalni osteofiti na rubovima orsljenskih tijela kao i raredjenje kostane strukture (osteoporoza) , bez fokalnih promjena. 1. V. Diskusi l5-s1 je snizen, degenerativno izmijenjen, nema znakova za prisustvo diskus hernije u pregledanom dijelu kicme. Spinalni kanal je slobodan. Zakljucak: spondylosis antecorporalis vert. Lumbalis. Osteoporosis vert. Lumbalis. Discarthrosis i. V. L5-s1. Dijagnoza: ishialgia. Interesuje me vase misljenje, inace ima 69 god. Bolovi nema jake, jedino mu smeta zarenje niz lijevu nogu do kraja noznih prstiju. Brine me sto je jako smrsao, i mnogo je nervozan zbog svega ovoga. Sta dalje??? Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 31. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Ct snimak kičme nije prikazao pritisak na nerve koji bi bio odgovoran za tegobe. Ukoliko je tata izgubio mnogo na telesnoj težini možda bi trebali da se javite na sistemtaksi pregled. Sa druge strane žareći bol zahteva dalje preglede i terapiju bola. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm