Postovani, molim vas da mi protumacite zakljucak sa mr pregleda. Pregled kod neurohirurga mi je zakazan tek za mesec dana, pa mi je vazno da mi neko protumaci ovaj nalaz, jer me ubija neizvesnost. Inace, imam 53 godine i problem sa vrtoglavicama i glavoboljom. Nalaz glasi ovako: ucinjenim pregledom verifikuje se postojanje kavernoznog i venskog angioma u levoj malomozdanoj hemisferi, a u ponsu parasagitalno sa desne strane postoji i kapilarna teleangiektazija. Visestruke t2 hiperintenzne zone izmene lakunarne i punktiformne odgovaraju lakunarnim ishemijskim lezijama. Unapred zahvalna, svetlana

    Odgovoreno: 29. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Na snimku su opisani angiom što predstavlja klupko krvnih sudova (u ovom sučaju venskih ili kavernoznih) . Kapilarna telengiektazija je proširenje kapilara. Obe proene u većini slučajeva zahtevaju samo praćenje. Da li je to slučaj kod rećiće vam onaj koji bude video snimke. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/bolesti_krvnih_sudova. Htm
      pored ovoga vi imate i znakove loše cirkulacije krvi kroz mozak što će pre biti rezultat vaših tegoba i što zahteva dalje ispitivanje. Više o tome možete pročitati na sajtu http: //www. Kardiologija. In. Rs/gubitak_svesti. Htm