Postovani, moj suprugje (rodjen 1977 god) 26. 6. 2010 dizao teret i zaboljela ga je desna noga, nakon uradjenog ct nalaz je sledeci: u nivou l5-s1 vidi se desnostrana dorzolateralna protruzija intervertebralnog diska sa desnom introformaninalnom prpagacijom i kaudalnom migracijom koje cini diskoradikularni konflikt u vidu kompresije na prednje aspekte duralne vrece i korjenove odstupajuceg spinalnog nerva. Doktorica je predlozila operaciju, on nije pristao, sada ga lijeci fizijatar i za sada je strogo mirovanje. 29. 07. Je kontrola i tada ce mu uvesti fizikalne terapije. Nakon primljenih injekcija bol se smanjio, bol postoji samo u jutarnjim casovima. Molim vas za vas savjet? Unaprijed zahvalni

    Odgovoreno: 20. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Teško je dati savet samo na osnovu opisa ct snimka. Lekari koji su pregledali vašeg supruga i videli snimke su mnogo merodavniji. Suština lečenja je da se komad diska, koji je ispao i vrši pritisak na nerv, od njega odmakne. Smanjenje bolova je dobra vest. Potrebno je pratiti da samo u medjuvremenu ne dodje do značajnijih oštećenja nerva i to će raditi fizijatar. Da li će smanjenje pritiska na nerv biti dovoljno pokazaće vreme. Više o ovoj patologiji sam pisao na strani sajta diksus hernija www. Neurohirurgija. In. Rs