Postovani, moj tata je imao slog pre tri dana, ne moze da pomera desnu nogu i ruku i slabo govori, ali je svestan i sve razume. Rodjen je 1947. I ranije nije imao nikakvih zdravstvenih problema. Slog se desio iznenada, jedino je vece pre toga povracao. Inace je veliki pusac. Sada je dobio temperaturu 38, 5 i pod terapijom je tako da ona varira sa vremena na vreme. Mozete li mi molim vas reci kolikoje ta temperatura losa i alarmantna i koliko mozeda utice na ozdravljenje? I za koliko mozemo da ocekujemo neki znak oporavka? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 19. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Poštovana oporavak zavisi od raznih faktora koji mi nisu poznati (veličina, lokalizacija infarkta, udružene bolesti,. . .) . Što se tiče temeperatre ispitao bih da li možda postoji neka infekcija (mokraćna, oko plasiranje vene,. . .) . O oba problema treba da razgovarate sa neurologom koji leči tatu i kome su poznati svi važni podaci. Više o oporavku nakon oštećenja mozga sam pisao na sajtu http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/bolesti_krvnih_sudova. Htm
      više o cirkulaciji krvi kroz mozak možete naći na sajtu http: //www. Kardiologija. In. Rs/gubitak_svesti. Htm