Postovani, imam 20 godina i pre 6 meseci sam pri dizanju tereta sa zemlje osetio snazan bol u ledjima koji se ubrzo posle par nedelja smirio medjutim pre mesec dana je pocela da mi trne leva noga, i tada sam uradio mr i dijagnoza je dorzomedijalna protruzija l5-s1i emng na kome pise prisutna lezija korenova l5-s1 levo, medjutim mene je posle 2 nedelje pocela da boli desna noga u predelu prednje strane butine, pa me interesuje da li je moguce da se taj bol "seta" jer je pritisak po sredini ili ne bi trebalo. Isao sam na fizikalnu terapiju 20 dana i bol u ledjima je prosao, sada idem na plivanje i radim miselove vezbe i bol u ledjima se ne vraca pa me interesuje da li ce taj bol u desnoj, odnosno trnjenje u levo (u predelu stopala) prestati ili ce se nastaviti?

    Odgovoreno: 03. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Bol u levoj nozi je vervatno rezultat diskus hernije (snimak koji ste poslali i opisi nisu ni izbliza dovoljni da bih bio potpuno siguran u to) . Bol u desnoj butini je najverovatnije drugog porekla. Najpreciznije odgovore na ovo će vam dati neurohirurg koji pregleda vas i vaše snimke. Više o bolu u ledjima sam pisao na strani http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm a o bolu u prednjem delu butine na strani http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/nervi. Htm