Postovani, apsolvent sam stomatologije i imam veliki problem nakon hirurske intervencije. Iskreno se plasim da li cu ikada moci da obavljam posao stomatologa i zbog toga vas molim za pomoc. Pre 2 meseca mi je radjena extirpacija limfnog cvora na bocnoj strani vrata levo. U toku intervencije mi je dva puta "zaigrala" lopatica na sta sam i skrenula paznju doktorki koja je obavljala intervenciju. Od dana intervencije se pojavila scapula alata-sa inaktivnim svim fiksatorima lopatice. Takodje od dana intervencije imam jake bolove duz cele ruke, a rame je pomereno ka napred, bez mogucnosti povlacenja u nazad. Uradjena je elektromiografija misica ruke i ramena i sumnjalo se na leziju plexus brachialisa, ali je kasnije uradjen snimak mr i zakljucak je: u potpunosti ispravljena cervikalna lordoza sa reverzijom krivine cije je teme na c5-c6 nivou, odrzan korporealni poredak, nema dislokacije, vertebralnih kolapsa niti znakova infiltrativnih lezija prsljenskih tela. Kicmena mozdina je bez fokalnih ili difuznih pat. Promena signala i bez sirinksa. Na c5-c6 iv nivou se vidi sira medijalna protruzija sa kompresijom medule i apsolutnom stenozom kanala (ap dijametar kanala 8 mm) . Nema znakova kompresivne mijelopatije. Nema foraminalne stenoze. Brahijalni pleksusi su bez znacajnijih promena. Moje pitanje glasi: da li je moguce da su pojava scapule alate i neprirodan polozaj ramena posledica intervencije ili je isprovocirano "nesto" u vratnom delu kicme? Koje su poledice stenoze koju imam, s obzirom na to da bih trebala da radim kao stomatolog? Da li je stanje moje vratne kicme indikacija za neurohirursku intervenciju? Unapred zahvalna. S postovanjem aleksandra

    Odgovoreno: 28. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Osnovno pitanje kod vas je da li je sadašnje stanje posledica oštećenja korena ili pleksusa ili oboje i o kakvom tipu oštećenja se radi. Odgovor na pitanje nije lak i za njega je neophodan pregled vas i vaših snimaka, kao i kontrolni emng ruke.