Molim za savet, pre 10 godina pri jednom istezanju imao sam jak bol izmedju torakalnog i lumbalnog dela kicme, sada osecam jake bolove u grudnom delu kicme i ponekad slabost i bol u desnoj ruci, nalaz m. R. Je sledeci: paramedijalna protruzija th3-4iv diska desno sa kompresijom medule, bez mijelopatije. Relativna stenoza kanala na ovom nivou. Medijalna protruzija th6-7 iv diska sa umerenom kompresijom medule. Lateralna protruzija th11-12 iv diska desno sa mogucom iritacijom desnog th 12 radiksa. Sta mi je ciniti dalje, pozdrav

    Odgovoreno: 26. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Uzok bola i značaj opisanih protruzija diskova na snimku može proceniti neurohirurga kada vas pregleda i lično vidi vaše snimke. Znači savet je da konsultujete neurohirurga. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm