Posle mr pregleda, zakljucak je sledeci: siroka ekstruzija l4-5 iv diska sa levim foraminanim sirenjem i kompresijom l4 radiks, kao i obostranom kompresijom l5 radiksa. Etrudirani diskovodi do apsolutne stenoze kanala - ap dijametar je 4mm. Protruzija l5-s1 iv diska sa obostranom kompromitacijom s1 radiksa uz relativnu stenozu vertebralnog kanala. Molim vas odgovorite mi kakav ne nacin lecenja, da li je potrebna operacija i kakve su sanse da bude uspesna?

    Odgovoreno: 12. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Odluka o načinu lečenja se donosi na osnvu pregleda vas i vaših snimaka. Opis snimka je najmanje važan. Većina ekstruzija diskova se ne mora operisati, mada po opisu koji ste poslali ekstruzija koju vi imate spada u velike. Potreban vam je pregled neurohirurga. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs.