Pre svega ja sam očni bolesnik. Operisala sam kataraktu na oba oka. Trenutno na jedno oko vidim bolje nego na drugotakodje imam i spondilozu vrata. Moj osnovni problem je iznenadni gubici ravnoteže koji uzrokuju teške padove. Od lekova koristim isusorb, diazepam, vazatol, diklofenat duo. Juče mi je doktor opšte prakse u terapiju uveo i cavinton od 5mg. Čim sam počela da ga koristim posle 2 sata osetila sam jaku uznemirenost a od jutros me je naprosto steglo grlo dakle ne boli me ali ne mogu da govorim i teško dišem. S toga vam postavljam pitanje dali da nastavim sa uzimanjem pomenutog leka i dali su moji iznenadni gubici ravnoteže posledica mog vida ili je uzrok neurološke prirode. Šta bi trebalo da po vašem mišljenju iskontrolišem da bi dobila tačnu dijagnozu svoje bolesti. Napominjem još jedanput da je moj osnovni problem iznanadni gubitak ravnoteže koji se najčeće završava teškim padovima. Unapred vam zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 03. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Cavinton može izazvati vrtoglavicu. Ipak pošto ona, kod vas, postoji od ranije verovatni su i drugi uzroci. Ovih uzrka ima više. Treba da se obratite neurologu ili sličnom stručnjaku koji će vas pregledati i predložiti dijagnostičke metode za utvrdivanje razloga gubitka ravnoteže.