Poštovani! Molim vas za objašnjenje dijagnoze koja je danas uspostavljena pregledom u kbc-bežanijska kosa a ona glasi: mri c kicme na korpusima c4, c5 i c6 vide se retrokorporalni spondilofiti. U i. V. Prostoru c3-c4 postoji manja protruzija diska dorzolateralno levo. U i. V. Prostoru c4-c5 vidi se protruzija diska dorzolateralno obostrano sa lakim suženjem oba neuralna foramena. U i. V. Prostoru c6-c7 postoji paramedijalno i dorzolateralno obostrano protruzija diska sa suženjem oba neuralna recesusa. Is medule spinalis je uredan. Hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Na vratnoj kičmi imate degenerativne promene koje se manifestuju diskus hernijama (curenje diska unazad) na više nivoa. Suština je da li su diskus hernije značajne, tj da li vrše pritisak na nervne strukture (korene živaca ili ne) . To se može utvrditi na osnvu neurloškog pregleda, pregeda vaših snimaka, dodatnih analza (emng,. . .) . Više o ovoj temi sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs