Postovani, molim vas za misljenje! Nakon distorzije skocnog zgloba pre osam meseci i stalnih bolnih tegoba i pored fizikalnih tretmana i lokalne infiltracije kortiko preparatima postavljena mi je dijagnoza obs sy canalis tarzalis 1 dex i predlozena operacija, a na osnovu uradjenog emng/a, gde stoji da nalaz ukazuje na kompresivnu neuropatiju senzitivnih grana n. Tibialisa u segmentu tarzalnog tunela (n. Plantares medialisa i lateralisa) , bez teze kompromitacije distalne motorne provodljivosti kroz n. Tibialis. Posto sam iz krusevca i nemam strucno lice za konsultaciju, molim vas za savet! Ana

    Odgovoreno: 23. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Odluka da se operiše ovaj sindrom se donosi uglavnom na osnovu razgovora o vašim tegobama i pregleda, a manje na osnovu emng-a. Ukoliko želite konkretno stručno mišljenje potražite ga od najbližeg neurohirurga koji se pavi hirurgijom nerava.