Postovani dr. Molim savijet dali je hitno ici na operaciju 1 emg nalaz govori za srednje tesku subakutnu leziju korijena s 1 desno te srednje tesku kronicnu leziju korijena l5 desno i l5 i s1 lijevo. Mr ls segmenta kraljeznice koji pokazuje veliku dorzolateranu desnostranu ekstruziju i. V. Diska l4-l5. (dijagnoza je lumboischialdia dextra extrusio permagna discii. V. L4l5 dorsolateralis dex) ako moze objesnjenje dijagnoze. Unaprijed puno hvala!

    Odgovoreno: 23. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Indikacija za operaciju diskus hernije se nikad ne donosi na osnovu nekoliko napisanih redova. Izgleda da je kod vas središnji deo diska izmedju 4. I 5. Slabinskog pršljena iskliznuo u kanal i prisnuo koren živca za desnu nogu. To je često indikacija za operaciju ali se ona donosi na osnovu pregleda vas i snimaka. Više o ovome sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs