Poštovana, imamo bebu od 6 meseci i konstatovana joj je srasla fontanela. Na klinici u tirsovoj su nam zakazali skener glave i spomenuli da je krajnja mera za eventualni tretman operacija fontanele. Molim vas recite mi koliko je takva operacija rizicna i da li mislite da ime potrebe za tim obzirom da se fontanela da opipati jagodicom prsta? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Razumem vašu zabrinutost. Operacija je rutinksa. Indikacija se postavlja tek na osnovu pregleda bebe i njenih snimaka. Onda se priča i o riziku. Na sva vaša pitanja će vam sigurno neurohirurg detalno odgovoriti.