Postovani dr. Zeljko, pre cetri god. Snimkom magnetne rezonance dijagnostikovano je klizanje l5 korpusa put anteriorno (slika spondilolisteze gradus 1) sa pratecom pseudoprotruzijom. Blazom kompromitacijom duralne vrece, bez grublje deformacije iv foramena i intraforaminalne radikularne kompromitizacije. Anularna ruptura l4-l5 iv diska bez signifikantnih kompresivnih manefistacija. . Anularno bubrenje l3-l4 iv diska, bez kompresivnih manifeatacija. Od tada se lecim po banjama i bolnicama jednom god. Ove godine tj. Od 12 marta krenula sam sa ponovnim lecenjem prvo ambolantno a zatim i u jodnoj banji u trajanju od dve ned. I nastavila sa uzimanjem movalisa i tetrazepana. Posto moje stanje je sve gore i pokretljivost sve losija zbog velikog bola duz cele kicme a najvise nogu. Uraden mi je rtg karlice _ s. I zglobovi odrzane zgl. Pukotine. Suzenje. I. V. P. L5-s1 i odvojeno utisnuce naspramnih povrsina srednjih lumbalnih prsljenova. Da li mi mozete reci sta da radim i kome da se obratim u vezi mog slucaja? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Pre 4 godine vam je radjena magnetna rezonanca i vidjene su degenerativne promene diskova uz manju nestabilnost prešljenova. Budući da imate pogoršanje treba da se javite fizijatru koji vas leči, možda će on/ona indikovati novo snimanje magnetnom rezonancom.