Postovani, pre 2 godine odstranjen mi je deo neurinoma na isiadikusu leve natkolenice. Prosle godine, zbog recidiva, uradjena mi je neurorafija. Sada, 10 meseci posle operacije emg glasi: "nalaz diskretno bolji u neurografskom nalazu nego pre neurorafije ali i dalje pokazuje parcijalnu leziju levog n. Tibijalisa teskog stepena". Moje pitanje je kolike su sanse za bolju funkcuju ovog nerva i za bilo kakav oporavak atroficnog misica koji isti inervise obzirom na proteklo vreme od 10 meseci. . . Fizikalne su odradjene. . . Nemam nikakvih tegoba ali spoljasnji deo stopala poceo je da postaje neosetljiv. Iz objektivnih razloga trenutno ne mogu na kontrolu u beograd kod neurohirurga. Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 06. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Problem je zaista specifičan i teško je nešto više reči bez detaljnijeg uvida u dokumantaciju i pregleda. Inače odredjeni oporavak nerva se može i dalje očekivati. Više o tumorima nerava sam pisao na strani www. Neurohirurgija. In. Rs.