Postovani, moja dijagnoza je av malformacija na nivou th-7, imao sam dve embolizacije na klinici u madjarskoj, ali se stanje nije uopste popravilo, uprkos i fizikalnim tretmanima sto u niskoj banji, sto u banji rusanda u melencima! Spazam je sve veci i jako mi otezava kretanje, pre mesec dana sam bio i na vma u bgd-u, uradjena mi je angiografija, i receno da malformacija jos postoji, i da se javim na kontrolu za 3. Meseca! Jako sam zabrinut jer se stanje pogorsava, a vreme prolazi. . .

    Odgovoreno: 06. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Av malformati u predelu kičme su veoma teški za lečenje. Pošto vas više neurohirurga nije operisalo pretpostavljam da je procenjeno da je rizik od operacije velik. U lečenju se obično razmatraju operacija i/ili embolizacija uz simptomatsko lečnje. Predloženo lečnje je strogo individualno i zavisi najviše od tipa i veličine malformata.