Postovani doktore, vec odredjeno vreme osecam bolove u lumbalnom delu kicmenog stuba i u predelu kukova. Bol je izuzetno jak i javlja se pretezno dok sam u lezecem polozaju. Uradila sam mr kicme i zakljucak je sledeci: *degenerativne promene u projekciji potkrovnih ploca korpusa susednih prsljenova (modiz 1/2) u zumaciji sa sirokom protruzijom pripadajuceg i. V. Diskusa do srednjeteskog stepena *diskopatija l4-l5 sa pocetnom fokalnom rupturom anulus fibrozusa vec dva meseca idem na fizikalne terapije i uopste ne primecujem ikakav napredak. Od terapija radim indiferentnu, galvanizaciju sa novokainom, dds. Od lekova pijem sirdalud 4 mg (pola tablete uvece) . Zamolila bih vas za vase misljenje i savet. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 28. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Pitanje kod vas je koji je izvor bola i da li je u njegovom lečenju potrebna operacija ili konzervativno lečenje. Opis magnetne rezonance ne zvuči alarmantno. Ipak da bismo odgovorili na prethodna pitanja potreban je pregled vas i vaših snimaka. Više o ovom problemu i izvorima bolova sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs