Posle operacije aneurizme na mozgu mom tati je ostala oduzeta desna strana. . . Posle tretmana u banji koji nista spektakularno nije postigao, nastavili smo kod kuce sa vezbama. . . Noga ide dobro, u ležećem položaju može da pomjera lijevo desno, gore dole, medjutim problem pravi ruka. . . Veoma je jak spazam, zgrcena je i kada hocemo da je vjezbamo mnogo ga boli do te mjere da ne može da izdrži. . Moje pitanje bi bilo, da li postoje neki lijekovi koji malo ublažuju taj spazam ili možda da mu damo nešto protiv bolova prije vezbi? Mnogo vam hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Postoje lekovi za smanjivanje spazma mišića kao što su lioresal (baclofen) , sirdalud, tetrazepam,. . . Ipak rešavanje spazma i ukočenosti zglobova je u domenu specijalista fizikalne medicine i mislim da bi njih trebalo da konsultujete.