Postovana gospodo. Na pregledima, kontrolama, snimanjima kod urologa utvrdjeno mije da polujem od dg. Statturinga prijapizma. Posto su sva ostala ispitivanja bila negativna, dijagnoza se temelji na mr koji ukazuje da ne zabrljam ali od prilike posledicna stenoza spinalnog kanala koji vrsi kompresiju ka duralnom sekulisu na snimku se vidi diskus hernija l5 s1 i l5 l4. Problemi nastaju nocu u snu prilikom naglih pokteta, osecam stezanje, grceve u maloj karlici u trtnicnoj kosti zatim pocinju napadi, ti napadi su intezivniji ako su pokreti nagli ako je nervoza veca, mogu trajati i nekoliko sati, lecim se rivotrilom keoji me komira, preporuka neurologa apostolova je operacija u predelu diska l5 s1. Ja vas pitam dali sa tom dijagnozom mogu dase obratim bilo kom neuro hirurgu kakav je procenat izlecenja. I koliko traje post operativni oporoavak i koja klinika radi to

    Odgovoreno: 27. 04. 2010.
    • Poštovani,
      U vašem slučaju je osnovno da se neurohirurg izjasni o tome da li je kod vas indukovana operacija diskus hernije i šta se od operacije očekuje. Radi se o rutinskoj operaciji i izvodi se, pored klinike u novom sadu, i na ostalim neurohirurškim klinikama i odeljenjima. Više o ovome sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs. O konkretnim prognozama kod vas se može govoriti samo nakon pregleda.