Postovani, biću sto mognem kraći al mi je potreban odgovor. . . Moja mama je imala pre mesec dana operaciju anurizme iznad slepocnice na desnoj strani. Operacija je protekla odlicno da se probudila nakon pola sata ali kako pise u nalazu oporavak je prologiran zbog meningitisa neke upale (vjerovatno mozga) pise da je radjena neka ko puntacija na ledjima. Nakon svega toga ona je izasla vani i dobro je prica svjesna je ali se samo nekih detalaj ne sjeca iz bolnice. Medjutim ona ima ponekad prenose i nekad price nepovezano ali samo ponekad a najveci problem je sto ne osjeca kada treba na wc ni malu ni veliku nuzdu. U toku boravka u bolnici imala je kateter i pelene tako da se nije kretla u wc ali kada je pitamo dal osjeti kada vrsi nuzdu ona kaze da ne osjeti. Dal ce njoj to ostati tako ili ce vremneom poceti da osjeca ponovo. Dal mi mozete ista reci o tome bio bih zahvalan.

    Odgovoreno: 07. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Razlog maminog ponašanja je najčešće neka forma psihičke izmenjenosti. Ona nastaje obično zbog poremećaja funkcije mozga zbog grča arterija mozga i lošije ishrajenosti mozga krvlju. Ovaj grč je uobičajen nakon krvarenja zbog prskanja aneurizme koju je majka, pretpostavljam, imala. Ukoliko nije nastupio veći infarkt mozga, što bi vam sigurno lekari rekli, grč prolazi i prognoza je dobra. Oporavak može trajati nekoliko meseci. Ipak postoje i drugi razlozi oštećenja mozga (npr hidrocefalus) koji mogu dovesti do ovakvog stanja što će videti lekar na planiranom kontrolnom pregledu.