Moja dijagnoza: cervicobrachialgia bilat. Poydiscopathia vert. Cervicalis. Pivd c6-c7. Radiculopathia c6 bilat. Lumboischialgiabilat pp. 1 sin. Radiculopathia l5 et s1 1 sin. Neurohirurg me salje; potrebna fizikalna terapija u hospitalnim uslovima-klinika za medicinsku rehabilitaciju. Simtomatska terapija, e sad mene zanima sta znaci ta dijagnoza i sta je simtomatska terapija. Isla sam do sad na 40 terapija: galvanizacija, uz, laser pa mi nije jasno sta znaci simtomatska terapija, cemu sluzi i kakao se radi, unapred zahvalna natasa 29. God. Hvala!!!!!

    Odgovoreno: 01. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Neurohirurg se na prvo mestu izjasnio da kod vas nije potrebno operativno lečenje. On vas šalje fizijatru na dalje lečenje. Ovaj specijalista će naravno izabrati metode lečenje koje inače uključuju i simptomatsko lečenje (lečenje bola, grča mišića, i drugih tegoba ukoliko ih imate) . Simptomatsko lečenje je opšti pojam i ne podrazumeva neki odredjeni protokol.