26. 02. 2010. Majka je operisala tumor (metastazu) na mozgu. Operisao je dr. Lukas rasulić na neurohirurgiji kcs. Na osnovu ct-a dijagnoza je periferni tumor na desnom donjem delu pluća sa okolnim metastazama na plucima, jetri i jednom metastazom na mozgu. Prvi simptomi su bili pareza leve vilice i slab osećaj u levoj šaci, mesec dana kasnije došlo je i do slabosti u levoj nozi i nakon toga je smeštena na neurohirurgiju gde je nakon nedelju dana operisana. Molim vas da mi odgovorite kako bi orijentaciono trebao da izgleda postoperativni period sa obzirom da ona čas može čas ne može da pomera levu ruku i nogu i poprilično je ošamućena. Znam da je prošlo samo 4 dana od operacije ali sa obzirom da se nikad nisam susretao sa sličnom situacijom molim vas da mi odgovorite da li su ovo normalne faze u post operativnom periodu. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Još je rano za potpun oporavak. U kom stepenu će on biti zavisi od toga da li u mozgu postoje definitivna oštećenja, na ko mestu i koje su veličine. To što mama može da pomera ruku i nogu već sada je dobar prognostički znak. Ukoliko je otok mozga glavni razlog slabosti negovim povlačenjem za nekoliko nedelja se može očekivati značajan oporavak. O tipovima oporavka mozga sam više pisao na stranama sajta www. Neurohirurgija. In. Rs. Mnogo više detalja će vam dati dr rasulic.