Postovani, radi se o mom drugu. On ima 21 godinu i u ponedeljak 24. 02. 2010. Je bio pospan i imao vrtoglavicu. Ispostavilo se da mu je pukao hematom i sada je u komi vec 4 dana! Koliko ja znam, niko u njegovoj porodici nije imao tih problema. Interesuje me koliko dugo osoba sa takvim problemom ostaje u komi a da je nakon toga oporavak moguc tj. Najduzi moguci period za budjenje iz kome i koje su sanse za oporavak u ovakvim slucajevima? Molim vas da mi odgovorite! Hvala

    Odgovoreno: 02. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Razumem vašu zabrinutost i strah od neizvesnosti. Ipak za davanje prognoze potrebne su informacije u vezi dubine koma, tipa oštećenja mozga, kontrolnih snimaka,. . . Porodica će dobiti informacije od strane ordinirajućeg neurohirurga. Više o prognozi nakon oštećenja mozga sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs