Moj nalaz sa magnetne rezonance je sledeci u nivou i. V. Prostora koji je suzen vide se znaci incipijentne korporalne spondiloze i incipijentne protruzije i. V. Diska dorzolateralno obostrano, bez znakova diskoradikularne kompresije. I. V/. D

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno vas zanima da li je opis magnetne rezonance uznemirujući? Nije. Po ovom opisu na slabinskoj kičmi nije prikazana struktura koja vrši pritisak na korene živaca (protruzija diska, spondiloza,. . .) , što je najčešća indikacija za operaciju. Kod vas su ove promene u početnoj fazi razvoja (incipijente) i bilo bi dobro da tako ostane o čemu se brinu najviše fizijatri. Ipak krajnje mišljenje daje onaj koji vas je pregledao, video snimke i ostale nalaze.